атракции

што нè прави посебни

Историски центар на градот Симур

Миди В. Шилдс и неговата сопруга Елиза П. Шилдс го регистрираа плехот на градот Сејмур на 27 април 1852 година. Градот првично се викаше премин на Мули, но подоцна беше преименуван во чест на граѓанскиот [...]

Покриен мост Шилдстаун

Покриениот мост Шилдстаун е изграден во 1876 година и именуван по фабриката во фамилијата во непосредно соседното село Шилдс. Чинеше 13,600 долари и е пример за дрвени дрвја на почетокот на 19 век [...]

Погон на небото

Skyline Drive е дел од државната шума Jексон-Вашингтон. Таа е една од највисоките точки во округот acksексон. Постојат неколку места за гледање од голема надморска височина, како и зона за излети. [...]

Muscatatuck Национален диви животни бегалци

Националниот засолниште за диви животни „Мускататак“ е основан во 1966 година како засолниште за обезбедување области за одмор и исхрана на водни птици за време на нивните годишни миграции Засолништето е на 7,724 хектари. Во [...]

Држава шума acksексон-Вашингтон

Државната шума acksексон-Вашингтон опфаќа скоро 18,000 2.5 хектари во окрузите acksексон и Вашингтон во срцето на јужна Индијана. Главната шума и деловната област се наоѓаат XNUMX југоисточно од [...]

Врв на врвот

Пинк Пик е точка на патеката во Државата шума acksексон-Вашингтон која овозможува неверојатен поглед.

Саем на страв

Саем за страв - Најстрашната опседната куќа во Индијана е атракција како ниедна друга. Одржан за време на викендите во есен, ова опседнување ги нуди најдобрите возбудувања во сезоната. Проверете ги сите [...]

Рацин Мејсон пица и забавна зона

Забавната зона Racin 'Mason Pizza е совршено место за да ги однесете децата на забава. Одете карти, браник автомобили, мини голф со зелено светло, аркадни игри, живи куќи, храна и секаква забава што можете [...]

Медора Тимберџекс

Медора Тимберџекс е полупрофесионален кошаркарски тим како дел од Кошаркарската лига, лига од 48 тимови низ САД. Домашните игри се играат во гимназијата во Медора [...]

Винарска визба Солт Крик

Сместена во ридовите на округот Џексон и граничи со Националната шума Хусер, Винаријата Солт Крик е основана во 2010 година од Адријан и Никол Ли. Секое шише вино Солт Крик е [...]

Меморијален скејтпарк Шурман-Граб

Меморијалниот скејтпарк Шурман-Граб е бетонски парк со ¾ чинија, колкови, корнизи, шини, четвртини цевки и многу повеќе. Се наоѓа во паркот Гајзер во Сејмур. Паркот е именуван по Тод [...]

Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt