Фестивали и настани

Crossroads Acoustic Fest

28 и 2 април 2023 година
Crossroads Acoustic Fest вклучува музичари од светска класа за интимни изведби во повеќе простории за слушање во центарот на Сејмур. Двата фестивали, исто така, вклучува работилница за текстописци и Спомен гитарско шоу на Лери Мекдоналд. 

КЛИКНИ ТУКА

Fruhlingsfest

12 и 13 мај 2023 година
Германски за „Пролет фест“, ова е нов фестивал кој нуди биерградина, продавачи на храна, продавачи на занаети и шопинг, музика во живо, забава и многу повеќе. Организиран е од Советот на Витези на Колумбо 1252 на Сејмур. Ова е одличен начин да го дочекате топлото време во округот Џексон! 

КЛИКНИ ТУКА

Пазар за штала за кокошки и кокошки

19 и 20 мај 2023 година
Ќе најдете многу продавачи на фармата Three Barn, 5602 E. Co. Rd. 100 Н., Сејмур. Дводневниот пазар ги содржи сите ваши омилени продавачи, храна, музика и повеќе!

КЛИКНИ ТУКА

Фестивал на црвено, бело и сино Кротерсвил

Јуни 8-10, 2023

Овој тридневен фестивал ја слави Старата слава и патриотизмот на улиците Мејн и Престон. Наречен како „најпатриотски фестивал во Индијана“, можете да планирате да уживате во одлична забава, храна, карневал, продавачи, занаети, саеми за автомобили, антички трактори, парада и огномет.

КЛИКНИ ТУКА

Саем на округот acksексон

-Јули 23 29, 2023
Лоциран на саемот на округот Џексон надвор од Стејт Роуд 250 во Браунстаун, Саемот на округот Џексон ја заслужи репутацијата како еден од најдобрите саеми на Средниот Запад. Нашиот саем нуди повеќе изложбени арени, згради за изложби и продавачи, концесии, музика, забава, тракторски влечења, трки, дисплеи и многу повеќе.

КЛИКНИ ТУКА

Фестивал на лубеница во округот Џексон

4 и 5 август 2023 г
Овој фестивал се одржува околу плоштадот на судот во Браунстаун од 50 САД во Браунстаун. На фестивалот ќе има музичка серија Rock the Rind со Сара Еванс и Стил Вудс. Ќе има и храна, шопинг, семејни активности – и секако – лубеница! 

КЛИКНИ ТУКА

Килнфест

Септември 16, 2023
Се наоѓа во поранешната фабрика за тули Медора, 8202 E. Co. Rd. 425 С., Медора, ИН. Настанот му оддава почит на наследството на растението. Фестивалот вклучува музика во живо, занаетчиство, продавачи на храна и уметност, како и специјални настани во текот на денот.

КЛИКНИ ТУКА

Октоберфест

Октомври-5 7, 2023

50. Сејмур Октоберфест во центарот на Сејмур, ИН. Секој ден од 11:00 до 11:00 часот. Овој фестивал содржи германско наследство, храна, музика, забава, биерградина, 5к, сјај на балон, парада и многу повеќе!

КЛИКНИ ТУКА

Есенски фестивал во Хјустон

Октомври 14, 2023
Се наоѓа на 9830 N. Co. Rd. 750 W., Norman, IN 47281, ќе најдете продавачи на храна, занаети, предмети за битпазар, забава и многу повеќе.

КЛИКНИ ТУКА

Медора оди розово

Октомври 14, 2023
Се наоѓа во центарот на градот Медора, ИН, ќе најдете продавачи на храна, парада, 5K, здравствени прегледи, свест, тивка аукција и многу повеќе.

КЛИКНИ ТУКА

Денови на Форт Валонија

21 и 22 октомври 2023 година
Годишниот фестивал „Денови на Форт Валонија“ оддава почит на историската тврдина која била изградена во 1812 година. и уште повеќе.

КЛИКНИ ТУКА

Пинк вагон пазар

3 и 4 ноември 2023 година
Додека многумина го започнуваат својот божиќен шопинг, овој пазар се одржа во салата за прослави во Сејмур, во ИН има тони продавачи, одлична храна и забава. Од домашен декор до бутик облека, овој пазар има с.

КЛИКНИ ТУКА

Божиќен фестивал Медора

Декември 2, 2023

Овој фестивал вклучува божиќна парада, Дедо Мраз и г-ѓа Мраз, храна, продавачи, натпревар за принц и принцеза, активности, танц и друго. Одржана во центарот на Медора, церемонијата на осветлување на дрвото е ноќта пред овој настан.

КЛИКНИ ТУКА

Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt