Сместена во ридовите на округот Џексон и граничи со Националната шума Хусер, Винаријата Солт Крик е основана во 2010 година од Адријан и Никол Ли.

Секое шише вино на Солт Крик е произведено, ферментирано, чувано и флаширано од Лиз, нешто што многу винарии не можат да го кажат.

Винаријата нуди по нешто за секого, со дури 20 различни вина за избор. Вината се движат од суви до слатки, а винаријата во Фритаун е прекрасен и релаксирачки амбиент.

Дознајте повеќе со посета на нивната веб-страница. 

Кликнете овде за локација на „Карти на Google“.

Слични проекти
Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt