Рекреација

Надворешна рекреација во округот acksексон, ИН

Округот Countyексон секогаш располага со широк спектар на активности за рекреација на отворено. Без оглед на сезоната, има што да ги задоволи интересите на сите.

Заштити на шуми и природа
Со илјадници хектари езера, шуми и зачувувања во областа, округот acksексон е совршено место за секој lубител на природата. Одликувајќи се со разновиден див свет од елен белец до диви мисирки, дојдете да ги истражите овие заштитени земји и да авантурите на дивата страна. Нашите шуми и зачувувања ќе ве воодушеват без разлика дали барате планинарење или можност за лов и рибарење. Исто така, проверете ги многуте патеки за велосипеди и кампови за продолжен престој. Исклучете и поврзете се со природата како што требаше да се доживее!

пешачење

Пешачењето е популарна активност за жителите и посетителите на округот acksексон. Тоа се должи на изобилството можности за туристите од сите нивоа на искуство. Постојат повеќе од 50 милји пешачки патеки во округот acksексон помеѓу државната шума acksексон-Вашингтон, Националното засолниште за диви животни Мускататак и рекреативната област на државата Старв Холоу.

Риболов

Риболовците од целиот регион ги исполнуваат водите на округот acksексон во текот на секоја сезона. Покрај можностите за риболов во Националната шума Хусиер, Државната шума acksексон-Вашингтон, Националното засолниште за диви животни Мускататак и Рекреативната област на државата Старве Холоу, округот acksексон има две реки во кои уживаат риболовците.

Реката Бела источна вилушка тече дијагонално низ округот acksексон и обезбедува повеќе јавни точки за пристап низ округот, што може да ги најде кликнување на овој линк. Реката Мускататак се граничи со градовите Вернон и Вашингтон, како и со окрузите acksексон и Вашингтон и исто така има повеќе точки за пристап до јавноста. Оние што ги користат реките во округот acksексон се повикуваат да ги преземат сите безбедносни мерки на претпазливост и да ги прочитаат прописите пред да се качат. Прочитајте повеќе од кликнување на овој линк.

Kayaking 

Кајакарството е растечко хоби во округот Џексон, при што многумина ги користат реката Ист Форк Белата Ривер и реката Мускатак како начин да излезат и да ја истражуваат природата. Кајаците се исто така дозволени во државната шума Џексон-Вашингтон, рекреативната област Старве Холоу и Националниот прибежиште за диви животни Мускататак. Starve Hollow дури нуди изнајмување кајак што може да се користи на неговото езеро за време на вашето патување. Pathfinder Outfitters нуди тури со кајак со водич во округот Џексон. Кликнете овде за да дознаете повеќе за турите и за цените. 

WILD LIFE
Фотографирајте јато кранови од песочник за време на нивната годишна пролетна миграција, бидејќи неколку локации во округот acksексон се места за одмор на птиците. Шпионирајте ќелав орел во лет, гледајте како реките витри се држат заедно по карпите или гледаат во елени додека пасат низ селата.

Сигурно ќе најдете многу места за забава на отворено во округот acksексон!

пешачење
голф

Голф

Голф клуб Хикори Хилс
Сместен во ридовите на округот acksексон, курсот се карактеризира со девет дупки со 3,125 аршини за мажи и 2,345 за жени со пара 35 за обете. Капацитетите вклучуваат снек бар и продавница за продавници. Голф-клубот Хикори Хилс се наоѓа на 1509 S. State Road 135 во Браунстаун.

https://www.facebook.com/HickoryHillsGolfClubInc/

http://hickoryhillsbrownstown.com/

812-358-4529

Сенка
Практично лоциран во близина на I-65, Shadowood има 18 дупки со пар 72 и дворно место од 6,709. Објектите вклучуваат клупски дом, павилјон, продавница за закуски, продавница за автомобили и полигон за возење. Shadowood се наоѓа на 333 N. Sandy Creek Drive во Сејмур.

https://www.facebook.com/ShadowoodGolf/

http://www.shadowoodgolf.com/

812-522-8164

Кампување во округот acksексон, ИН

Ако вие и вашето семејство барате место за вашето следно кампување, Countyексон Каунти нуди многу убави места кои се совршени за кратко или долго одмор. Без оглед за кој тип на кампување можеби ве интересираат, нашите страници ќе ве покриваат.

Нашите рекреативни области и паркови нудат три вида кампувања: кабини, RV-страници и примитивни места. Кабините се совршени за оние кои претпочитаат да спијат внатре или за оние кои не поседуваат шатор или RV. Нашите RV-страници им овозможуваат на посетителите место за пристап до електрична енергија. Примитивните кампови се дизајнирани за традиционално кампување, со шатори и готвење на отворено оган.

Можностите за јавно кампување се достапни на Држава шума acksексон-Вашингтон or Област за рекреација на државата Старве Холоу.

Откако ќе го пронајдете совршеното место за кампување, уживајте во пешачењето по различни патеки кои се движат од лесни до крајно груби. Јавањето на коњ е достапно во многу области со државна дозвола, како и планинскиот велосипедизам. Ако риболов е на дневен ред, округот onексон има разновидно место за избор и дури нуди изнајмување чамци за веслање, кајак и кану. Потребна е државна лиценца. Не заборавајте за оние ловци во семејството. Ловот е дозволен на различни локации со соодветно лиценцирање. Пливачите во семејството ќе ја сакаат плажата и водата во рекреативната зона Старве Холоу.

кампување
дивиот свет

Национален засолниште за диви животни во Мускататак во Сејмур, ИН

Со години, жителите и посетителите на округот acksексон уживаа во убавината на природата во Националниот засолниште за диви животни во Мускататак. Со илјадници хектари мочуришта и шума, посетителите имаат шанса да го доживеат одличното отворено на сосема нов начин. Засолништето се наоѓа на 50 УС на кратко растојание од автопатот 65 и се лесно достапни од Индијанаполис, Луисвил или Синсинати.

Активности за засолниште за диви животни

Кога го посетувате засолништето за диви животни во Мускататак, има активности за целото семејство. Еден од главните моменти на прибежиштето, за многу посетители, е шансата да видат животни во нивното природно живеалиште. Засолништето е дом на повеќе од 300 видови преселни птици, вклучувајќи и еден пар величествени, ќелави орли, гнездени. Луѓето исто така уживаат да ја гледаат локалната колонија на речни видри додека ловат и играат во водните патишта на засолништето. Заедно со гледањето животни, посетителите уживаат во пешачењето по сценските патеки и во обиколката на Кабината на Мајерс, обновената штала и кабина на почетокот на 20 век, сопственост на семејството Мајерс. Риболов, лов и фотографија од животински свет, исто така, се популарни активности.

Засолништето, исто така, е домаќин на голем број годишни настани, вклучувајќи крилја над Мускататак, Ден на кабината, Ден на риболов на деца, Ден на мочуриштата, настан на Кран Крт.от и многу други.

Зачувување на живеалиштата

Засолништето за диви животни „Мускататак“ е основано во 1966 година како рај за птиците што мигрираат да се одморат и да се хранат. Неговата мисија е да ги заштити и обнови копно и водните патишта, дозволувајќи им на птиците, цицачите, влекачите и рибите да го нарекуваат дома.

Посетителите со прашања во врска со претстојните настани, одредени области за рекреација или специфични активности треба да контактираат со Националниот бегалски центар за диви животни на Мускататак на Фејсбук или да се јават на 812-522-4352.

Забава на отворено

Countyексон Каунти нуди голема авантура! Прекрасни шуми, национално прибежиште за диви животни и државна рекреативна област нудат милји пешачење, планински велосипедизам и патеки за јавање коњи, како и можности за риболов, лов и кампување. Округот acksексон е дом на два терени за голф и бројни годишни настани на отворено.

Кликнете овде за да ја преземете мапата со велосипед во округот Getексон „Излези и вози“

Кликнете овде за да го преземете Водичот за надворешни ресети на округот acksексон

риболов
Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt