Сместување

Олстејт Ин

2603 Булевар Аутлет, Сејмур
Чисти простории за најниски цени во градот. Прошетка до 24-часовен ресторан. Во близина на засолниште за диви животни. Паркинг во автобус. Сместено во близина на I-65 и US 50. Хендикепиран пристап, миленичиња добредојдени, Wi-Fi, групи добредојдени 812-522-2666.

Погледнете ја веб-страницата!

Куќички од гранки Бери

10402 Н. Патот на округот 800 В., Норман
Ова рустично повлекување нуди кабини од 2-1 спални и кабина 1-2 спални со поглед на прекрасно езеро од 11 хектари што може да се користи за пливање и риболов. 812-528-2367.

Пронајдете на Фејсбук!

Денови Ин

302 Commerce Drive, Сејмур
Отворен базен, HBO, кујни, бесплатен безжичен Интернет. Се наоѓа на I-65 и US 50. Близу до урбаниот центар за обука Мускататак. Хендикеп достапен, милениците се добредојдени. 812-522-3678.

Погледнете ја веб-страницата!

Еконо Ложа

220 Commerce Drive, Сејмур
Практична локација на I-65 и US Hwy. 50, Излез 50А. Во непосредна близина на ресторан и бар, шопинг во близина. Еден час од Индијанаполис и Луисвил. Хендикеп достапен, миленичиња добредојдени, отворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-522-8000.

Погледнете ја веб-страницата!

Економија Ин

Булевар 401 Излез, Сејмур.
Во близина на шопинг и ресторани со лесен пристап до атракции. Апартманите нудат топли кади, микробранова и фрижидер. Хендикепиран пристапен, затворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-524-2000.

Погледнете ја веб-страницата!

Fairfield Inn and Suites од Мериот

327 Норт Сенди Крик Драјв, Симур
Затворен базен, спа центар, двор со поглед на терен за голф. Фитнес центар, Wi-Fi, апартмани со микробранова / мини фрижидер, ТВ Јапонија, азиски појадок. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-524-3800.

Погледнете ја веб-страницата!

Хамптон Ин

247 N Sandy Creek Drive, Сејмур
Награден светилник. Апартмани со џакузи. Микробранова и фрижидер во секоја просторија. Простор за состаноци, прием на менаџерот понеделник-четврток. Во близина на теренот за голф. Хендикепиран пристапен, затворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-523-2409.

Погледнете ја веб-страницата!

Холидеј Ин Експрес и апартмани

249 N Sandy Creek Drive, Сејмур
Награда за носител на факел. Микробранова и фрижидер во секоја просторија. Алишта за гости. Вител, затворен базен, фитнес центар, апартмани за џакузи. Вечерен прием понеделник-четврток. Во близина на теренот за голф. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-522-1200.

Погледнете ја веб-страницата!

Најт Ин

207 Норт Сенди Крик Драјв, Симур
Сите приземни простории, комплетно реновирани, внатре и надвор. Веднаш до Крекер Барел, Ријанскиот бифтек и голфот. Соби опремени со микро фрижидери. Хендикепиран пристапен, отворен базен, добредојдени групи за миленичиња. 812-522-3523.

Погледнете ја веб-страницата!

Мотел 6

Булевар „Тангер“ 365, Сејмур
Сите соби имаат микробранова и фрижидер. Отворен базен, паркинг за камиони, Wi-Fi, перална, апартмани за џакузи, лифт и бесплатно кафе. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-524-7443.

Погледнете ја веб-страницата!

Интел за квалитет

2075 улица Источна Типтон, Сејмур
Реновиран во 2011 година. Соби имаат апартмани со џакузи. На располагање микробранови и фрижидери. Бесплатен Wi-Fi, теренски фитнес центар. Во близина на вечера. Хендикеп пристапен, затворен базен, добредојдени групи, добредојдени миленичиња. 812-519-2959.

Погледнете ја веб-страницата!

Travelodge

Travelodge, 306 S. Commerce Dr., Seymour, IN 47274 812-519-2578, надворешен базен, HBO, бесплатен wi-fi. Практично лоциран во близина на I-65 и САД Hwy. 50. Во близина на урбаниот центар за обука Мускататак, купување и јадење. Хендикеп достапен, групи добредојдени, миленичиња добредојдени.

Погледнете ја веб-страницата!

Гладни Холоу

Кабини за рекреација на државата Старве Холоу, 4345 S. Co. Rd. 275W., Валонија, IN 47281, 812-358-3464.

Старве Холоу нуди двособни кабини со топлина и климатизација и многумина нудат поглед покрај езерото.

Погледнете ја веб-страницата!

Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt