Сместување

Олстејт Ин

2603 Булевар Аутлет, Сејмур
Чисти простории за најниски цени во градот. Прошетка до 24-часовен ресторан. Во близина на засолниште за диви животни. Паркинг во автобус. Сместено во близина на I-65 и US 50. Хендикепиран пристап, миленичиња добредојдени, Wi-Fi, групи добредојдени 812-522-2666.

Погледнете ја веб-страницата!

Хотели

Куќички од гранки Бери

10402 Н. Патот на округот 800 В., Норман
Ова рустично повлекување нуди кабини од 2-1 спални и кабина 1-2 спални со поглед на прекрасно езеро од 11 хектари што може да се користи за пливање и риболов. 812-528-2367.

Пронајдете на Фејсбук!

Денови Ин

302 Commerce Drive, Сејмур
Отворен базен, HBO, кујни, бесплатен безжичен Интернет. Се наоѓа на I-65 и US 50. Близу до урбаниот центар за обука Мускататак. Хендикеп достапен, милениците се добредојдени. 812-522-3678.

Погледнете ја веб-страницата!

Еконо Ложа

220 Commerce Drive, Сејмур
Практична локација на I-65 и US Hwy. 50, Излез 50А. Во непосредна близина на ресторан и бар, шопинг во близина. Еден час од Индијанаполис и Луисвил. Хендикеп достапен, миленичиња добредојдени, отворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-522-8000.

Погледнете ја веб-страницата!

Економија Ин

Булевар 401 Излез, Сејмур.
Во близина на шопинг и ресторани со лесен пристап до атракции. Апартманите нудат топли кади, микробранова и фрижидер. Хендикепиран пристапен, затворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-524-2000.

Погледнете ја веб-страницата!

Fairfield Inn and Suites од Мериот

327 Норт Сенди Крик Драјв, Симур
Затворен базен, спа центар, двор со поглед на терен за голф. Фитнес центар, Wi-Fi, апартмани со микробранова / мини фрижидер, ТВ Јапонија, азиски појадок. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-524-3800.

Погледнете ја веб-страницата!

Хамптон Ин

247 N Sandy Creek Drive, Сејмур
Награден светилник. Апартмани со џакузи. Микробранова и фрижидер во секоја просторија. Простор за состаноци, прием на менаџерот понеделник-четврток. Во близина на теренот за голф. Хендикепиран пристапен, затворен базен, Wi-Fi, добредојдени групи. 812-523-2409.

Погледнете ја веб-страницата!

Холидеј Ин Експрес и апартмани

249 N Sandy Creek Drive, Сејмур
Награда за носител на факел. Микробранова и фрижидер во секоја просторија. Алишта за гости. Вител, затворен базен, фитнес центар, апартмани за џакузи. Вечерен прием понеделник-четврток. Во близина на теренот за голф. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-522-1200.

Погледнете ја веб-страницата!

Мотел 6

Булевар „Тангер“ 365, Сејмур
Сите соби имаат микробранова и фрижидер. Отворен базен, паркинг за камиони, Wi-Fi, перална, апартмани за џакузи, лифт и бесплатно кафе. Хендикеп достапен, групите се добредојдени. 812-524-7443.

Погледнете ја веб-страницата!

Интел за квалитет

2075 улица Источна Типтон, Сејмур
Реновиран во 2011 година. Соби имаат апартмани со џакузи. На располагање микробранови и фрижидери. Бесплатен Wi-Fi, теренски фитнес центар. Во близина на вечера. Хендикеп пристапен, затворен базен, добредојдени групи, добредојдени миленичиња. 812-519-2959.

Погледнете ја веб-страницата!

Travelodge

Travelodge, 306 S. Commerce Dr., Seymour, IN 47274 812-519-2578, надворешен базен, HBO, бесплатен wi-fi. Практично лоциран во близина на I-65 и САД Hwy. 50. Во близина на урбаниот центар за обука Мускататак, купување и јадење. Хендикеп достапен, групи добредојдени, миленичиња добредојдени.

Погледнете ја веб-страницата!

Гладни Холоу

Кабини за рекреација на државата Старве Холоу, 4345 S. Co. Rd. 275W., Валонија, IN 47281, 812-358-3464.

Старве Холоу нуди двособни кабини со топлина и климатизација и многумина нудат поглед покрај езерото.

Погледнете ја веб-страницата!

Изнајмување за одмор/ноќевање

Над Кафе

Центарот на Сејмур

Ова стилско место за престој е совршено за групни патувања. Централно лоциран во комерцијалната историска област со кафуле долу! Овој стан е на одење од продавници и ресторани во центарот на градот. Зградата е реновирана во 2022 година, но историскиот шарм останува!

Погледнете ја веб-страницата!

Hoosier National Hideaway

3880 West County Road 1190N, Фритаун

Hoosier National Hideaway е сместен меѓу Националната шума Hoosier. Овој имот нуди искуства на отворено, како и можност, сето тоа додека е целосно потопено во природата! Опуштете се во топла када со поглед на шумата или загревајте до огништето. 

317-504-7389

Погледнете ја веб-страницата!

Розовата куќа

404 North Chestnut Street, Сејмур
Се наоѓа на улицата Chestnut во срцето на центарот на Сејмур. Пешачко растојание до баровите, рестораните и продавниците во центарот на градот.
Прекрасна розова палата изградена во 1890 година, исполнета до работ со раскошен гламур и многу, многу розова боја. 

Погледнете ја веб-страницата!

Зелениот рај

Центарот на Сејмур

Уживајте во убава прошетка во центарот на градот, одлична храна со локалното население, фантастично кафе. Сето тоа го имаме на непосредна близина во нашата населба во центарот на градот! Нашиот нов стан е совршено лоциран во близина на многу локални ресторани. Без оглед на вашите преференции, продавниците, бутиците и одличната храна ќе ви дадат голема можност да ги истегнете нозете и да ја истражите областа на она што Сејмур го нуди на неколку блока. Ќе ви се допадне вашиот престој во нашиот стан и ќе ве поттикне атмосферата од соседството, ние го знаеме тоа!

Воздух БНБ

ВРБО

Пристанишни светла

Центарот на Сејмур

Овој простор е приватен и точно во центарот на Сејмур. Уживајте во сосема новиот, кадифен хибриден душек Queen Restonic. Малата кујна има маса за четворица, фрижидер и микробранова печка. Дневната соба располага со паметен телевизор од 50 инчи и големо биро - совршено за оние кои патуваат за бизнис.

Воздух БНБ

 

Стан во центарот на градот

Центарот на Сејмур

Овој приватен апартман има простор од повеќе од 1000 квадратни стапки, вклучително и кралски кревет со сосема нов, квалитетен душек Боулс. Дневната соба има паметен телевизор од 50 инчи, а кујната е опремена со шпорет, микробранова печка, фрижидер и кафемат Keurig. Ве молиме имајте предвид дека ова е простор на втор кат и има 2 внатрешни скали за да стигнете до вратата.

Воздух БНБ

 

Лофт во центарот на градот

Центарот на Сејмур

Ова е голем, тивок простор во центарот на Сејмур. Оваа мансарда има повеќе од 1,400 квадратни метри и е совршена за четворица гости. Располага со целосна кујна и неколку ресторани се во непосредна близина.

Воздух БНБ

Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt