Јадење

Барови и пабови

* Укажува на располагање на семејно седење

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“

Спортски бар и скара на Blake's Place *

Кафуле со сина птица

Место на Баба (храна и алкохолни пијалоци)

Земја Ин Лука (Дадлтаун) *

На Рокс

214 S. St. Broadway, Seymour

-812 522 8359-

 

Улична таверна Пери

Улична таверна Топола *

Irstедниот спортист

Пиварници и винарии

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“

 Компанија за производство на пијалаци Seymour

Пиварница за винарија Шато де Пике

Винарска визба Солт Крик

Обичните

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“

Пицерија и паб на Блонди

Компанија за пица во Бруклин

Диво крилја Бафало

Торти и часови на Кејси

Земја гордост

Продавница за стари производи за барели на бактерии

Гоблер Холер Генерал Продавница / Дели

Yrирос Кинг

Здравиот агол

Вечера на Ларисон

Земја Ин Лука (Дадлтаун)

Германски ресторан на Швацер

Здрава зона на Симур

СГТ. Американска скара и скара на Рик

Кафуле на Стал

Пазар на фарми на Тиемејер

Кафе кафе сонце

Белата пица

536 B. Ave. E, Seymour

-812 519 2382-

Пазар на фарми на Тиемејер

1852 Кафуле

123 West Second Street, Сејмур

-812 767 0520-

Кафуле, мени без глутен

Етнички

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“.

Астека мексикански ресторан

Бифе Кина

Градина на Кина

Дон Чуј Ла Мексикана

Ел Нопал

Ми Каса

Мексикански ресторан Сан Маркос

Тако Микс Дели

Такерија Ла Мехор

Такерија Моралес

Токио Хибачи Суши

Нешто брзо

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“.

Ресторан со морска храна на капетанот Д.

Замрзнат крем на Фреди и стекбургери

1940 С. Е. Типтон, Сејмур
Сејмур, ИН
-812 373 3397-

Кујна во Луизијана на Попај

Премиер кујна

Премиер кујна

101 Заедница д-р, Симур

812-522-7844 (Симур)

Подземни сендвичи и салати

Подземни сендвичи и салати

Подземни сендвичи и салати

Слатки третира

Кликнете на адресата за да ја пронајдете локацијата на „Мапи на Google“.

Пекарница Линзи Б.

Млечна фарма Лот Хил

Панадерија Мартинез

Сладолед Twist 'N Twirl

Сно Биз од Сејмур

1019 1/2 улица Источен Типтон, Сејмур
Контактирајте нѐ

Во моментов не сме околу. Но, можете да ни испратите е-пошта и ќе ви се вратиме, побргу.

Не може да се чита? Промени текстот. captcha txt