Меморијален скејтпарк Шурман-Граб

Меморијалниот скејтпарк Шурман-Граб е бетонски парк со ¾ чинија, колкови, корнизи, шини, четвртини цевки и многу повеќе. Се наоѓа во паркот Гајзер во Сејмур. Паркот е именуван по Тод [...]

Винарска визба Солт Крик

Сместена во ридовите на округот Џексон и граничи со Националната шума Хусер, Винаријата Солт Крик е основана во 2010 година од Адријан и Никол Ли. Секое шише вино Солт Крик е [...]

Медора Тимберџекс

Медора Тимберџекс е полупрофесионален кошаркарски тим како дел од Кошаркарската лига, лига од 48 тимови низ САД. Домашните игри се играат во гимназијата во Медора [...]

Рацин Мејсон пица и забавна зона

Забавната зона Racin 'Mason Pizza е совршено место за да ги однесете децата на забава. Одете карти, браник автомобили, мини голф со зелено светло, аркадни игри, живи куќи, храна и секаква забава што можете [...]

Саем на страв

Саем за страв - Најстрашната опседната куќа во Индијана е атракција како ниедна друга. Одржан за време на викендите во есен, ова опседнување ги нуди најдобрите возбудувања во сезоната. Проверете ги сите [...]

Врв на врвот

Пинк Пик е точка на патеката во Државата шума acksексон-Вашингтон која овозможува неверојатен поглед.

Држава шума acksексон-Вашингтон

Државната шума acksексон-Вашингтон опфаќа скоро 18,000 2.5 хектари во окрузите acksексон и Вашингтон во срцето на јужна Индијана. Главната шума и деловната област се наоѓаат XNUMX југоисточно од [...]

Muscatatuck Национален диви животни бегалци

Националниот засолниште за диви животни „Мускататак“ е основан во 1966 година како засолниште за обезбедување области за одмор и исхрана на водни птици за време на нивните годишни миграции Засолништето е на 7,724 хектари. Во [...]

страница 1 of 2