Argëtim

Zbavitje në natyrë në Jackson County, IN

Jackson County gjithmonë ka në dispozicion një gamë të gjerë aktivitetesh rekreative në natyrë. Pavarësisht sezonit, ka diçka për të përmbushur interesat e të gjithëve.

Ruajtjet e Pyjeve dhe Natyrës
Me mijëra hektarë liqene, pyje dhe rezerva në zonë, Jackson County është vendi i përsosur për çdo adhurues të natyrës. Duke shfaqur jetë të egër të larmishme, nga dreri i bardhë tek gjelat e egër, ejani të eksploroni këto toka të mbrojtura dhe të merrni një aventurë në anën e egër. Pyjet dhe rezervatet tona do të kënaqen nëse jeni duke kërkuar një rritje ose një mundësi për të gjuajtur dhe peshkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të shikoni shumë shtigje biçikletash dhe kampe për një qëndrim të zgjatur. Shkëputeni dhe lidheni me natyrën ashtu siç duhej të përjetohej!

hiking

Hiking është një aktivitet popullor për banorët dhe vizitorët në Jackson County njësoj. Kjo për shkak të mundësive të bollshme për alpinistët e të gjitha niveleve të përvojës. Ka më shumë se 50 milje shtigje shëtitjeje në Qarkun Jackson midis Pyjeve të Shtetit Jackson-Washington, Strehimit Kombëtar të Kafshëve të Egra të Muscatatuck dhe Zonës së Argëtimit të Shtetit Starve Hollow.

peshkimi

Anglers nga e gjithë rajoni mbushin ujërat e Jackson County gjatë çdo sezoni. Përveç mundësive të peshkimit në Pyjet Kombëtare Hoosier, Jackson-Washington State Forest, Refuge National National Wildlife Refuge dhe Starve Hollow State Recreation Area, Jackson County ka dy lumenj që kënaqen me anglezët.

Lumi i Bardhë i East Fork rrjedh diagonalisht nëpër Jackson County dhe siguron pika të shumta të hyrjes publike në të gjithë qarkun, të cilat mund të gjenden nga klikuar këtë link. Lumi Muscatatuck kufizohet me fshatrat Vernon dhe Uashington, si dhe Jackson dhe Washington County dhe gjithashtu ka pika të shumta të hyrjes në publik. Ata që përdorin lumenjtë në Jackson County u kërkohet të marrin të gjitha masat paraprake të sigurisë dhe të lexojnë rregulloret para se të fillojnë. Lexoni më shumë nga klikuar këtë link.

Kayaking 

Kajaking është një hobi në rritje në Jackson County, ku shumë përdorin lumin East Fork White dhe lumin Muscatatuck si një mënyrë për të dalë dhe eksploruar natyrën. Kajakët lejohen gjithashtu në Pyllin Shtetëror të Jackson-Washington, Zonën Rekreative të Shtetit Starve Hollow dhe Strehën Kombëtare të Kafshëve të Egra Muscatatuck. Starve Hollow madje ofron kajak me qira që mund të përdoren në liqenin e tij gjatë udhëtimit tuaj. Pathfinder Outfitters ofron turne me kajak me guidë në Jackson County. Klikoni këtu për të mësuar më shumë rreth turneve dhe për çmimet. 

Kafshë të egra
Fotografi një tufë me vinça ranorë gjatë migrimit të tyre vjetor në pranverë ndërsa disa vende në Qarkun Jackson janë vende pushimi për zogjtë. Spiunoni një shqiponjë tullace gjatë fluturimit, shikoni vidrat e lumenjve duke u mbledhur së bashku në shkëmbinj ose shikoni drerët ndërsa ata kullosin nëpër fshat.

Ju jeni i sigurt për të gjetur shumë vende për argëtim në natyrë në Jackson County!

hiking
golf

Golf

Klubi i Golfit Hickory Hills
Ndërtuar në kodrat e qarkut Jackson, kursi përmban nëntë vrima me 3,125 oborr për burra dhe 2,345 për gratë me një par 35 për të dy. Objektet përfshijnë një snack bar dhe dyqan pro. Klubi i Golfit Hickory Hills ndodhet në 1509 S. State Road 135 në Brownstown.

https://www.facebook.com/HickoryHillsGolfClubInc/

http://hickoryhillsbrownstown.com/

812-358-4529

Druri i hijes
E vendosur lehtësisht afër I-65, Shadowood përmban 18 vrima me një barazim prej 72 dhe kopsht prej 6,709. Objektet përfshijnë një klub, pavijon, dyqan rostiçeri, dyqan pro, dhe poligonin e vozitjes. Shadowood është e vendosur në 333 N. Sandy Creek Drive në Seymour.

https://www.facebook.com/ShadowoodGolf/

http://www.shadowoodgolf.com/

812-522-8164

Camping në Jackson County, IN

Nëse ju dhe familja juaj po kërkoni një vend për udhëtimin tuaj të ardhshëm në kampe, Jackson County ofron shumë vende të bukura që janë perfekte për një largim të shkurtër ose të gjatë. Pavarësisht nga lloji i kampeve që mund të interesoheni, faqet tona do t'ju mbulojnë.

Zonat dhe parqet tona rekreative ofrojnë tre lloje vendqëndrimesh: kabina, zona RV dhe zona primitive. Kabinat janë perfekte për ata që preferojnë të flenë brenda ose për ata që nuk zotërojnë një tendë ose RV. Faqet tona RV u sigurojnë vizitorëve një vend për të hyrë në energji elektrike. Kampingjet primitive janë të dizajnuara për kampe tradicionale, me tenda dhe gatim mbi një zjarr të hapur.

Mundësitë e kampeve publike janë në dispozicion në Pylli Shtetëror Jackson-Washington or Zona e Rekreacionit e Shtetit të Vdekur në Sallë.

Pasi të keni gjetur vendin e përsosur të kampingut, shijoni shëtitjen në një sërë shtigjeve që variojnë nga ato të lehta deri te ato shumë të thyer. Hipur mbi kalë është në dispozicion në shumë zona me një leje shtetërore, siç është biçikleta malore. Nëse peshkimi është në rendin e ditës, Jackson County ka një larmi vendi për të zgjedhur dhe madje ofron qira me varka, kajak dhe kanoe. Kërkohet licencë shtetërore. Mos harroni për ata gjuetarë në familje. Gjuetia lejohet në vende të ndryshme me licencimin e duhur. Notarët në familje do të duan plazhin dhe ujin në Zonën e Rekreacionit të Shtetit Starve Hollow.

kamping
kafshë të egra

Strehimorja Kombëtare e Kafshëve të Egra të Muscatatuck në Seymour, IN

Për vite me radhë, banorët dhe vizitorët e Qarkut Jackson kanë shijuar bukurinë e natyrës në Strehimin Kombëtar të Kafshëve të Egra Muscatatuck. Me mijëra hektarë zona ligatinore dhe pyjore, vizitorët kanë një shans të përjetojnë vendet e bukura në një mënyrë krejtësisht të re. Streha është e vendosur larg 50 US një distancë të shkurtër nga Autostrada 65 dhe janë lehtësisht të arritshme nga Indianapolis, Louisville ose Cincinnati.

Aktivitetet e Refugjatëve të Kafshëve të Egra

Kur vizitoni strehën e kafshëve të egra Muscatatuck, ka aktivitete për të gjithë familjen. Një nga pikat kryesore të strehimit, për shumë vizitorë, është shansi për të parë kafshë në habitatin e tyre natyror. Streha është shtëpia e më shumë se 300 specieve të zogjve shtegtarë, duke përfshirë një palë shqiponja madhështore, folezuese. Njerëzit gjithashtu kënaqen duke parë koloninë lokale të vidrave të lumenjve ndërsa gjuajnë dhe luajnë në rrugët ujore të strehimit. Së bashku me vëzhgimin e kafshëve, vizitorët shijojnë shëtitjen në shtigje piktoreske dhe duke vizituar Myster 'Cabin, hambarin dhe kabinën e restauruar, në fillim të shekullit 20, në pronësi të Familjes Myers. Peshkimi, gjuetia dhe fotografia e kafshëve të egra janë gjithashtu aktivitete të njohura.

Streha gjithashtu pret një numër ngjarjesh vjetore duke përfshirë Wings Over Muscatatuck, Log Cabin Day, Take a Kid Fishing Day, Wetlands Day, një ngjarje me vinç Sandhill dhe shumë më tepër.

Ruajtja e habitatit

Strehimorja e kafshëve të egra Muscatatuck u krijua në 1966 si një strehë për zogjtë migrues për të pushuar dhe ushqyer. Misioni i tij është të mbrojë dhe rivendosë tokën dhe rrugët ujore, duke lejuar zogjtë, gjitarët, zvarranikët dhe peshqit ta quajnë atë në shtëpi.

Vizitorët me pyetje në lidhje me ngjarjet e ardhshme, zona të caktuara rekreative, ose aktivitete specifike duhet të kontaktojnë Refugjatin Kombëtar të Kafshëve të Egra Muscatatuck në Facebook ose të telefonojnë në 812-522-4352.

Argëtim në natyrë

Jackson County ofron aventurë të madhe! Pyjet e bukura, një strehë kombëtare për kafshë të egra dhe një zonë rekreative shtetërore ofrojnë milje shëtitje, biçikletë malore dhe shtigje hipur mbi kalë, si dhe mundësi peshkimi, gjuetie dhe kampe. Jackson County është shtëpia e dy kurseve të golfit dhe ngjarjeve të shumta vjetore në natyrë.

Klikoni këtu për të shkarkuar Hartën BIKE Jackson County "Dil dhe Udhëto"

Klikoni këtu për të shkarkuar Udhëzuesin Jackson County Outdoor Rec

peshkimi
NA KONTAKTONI

Ne nuk jemi rreth tani. Por mund të na dërgoni një email dhe ne do të kthehemi tek ju, sapo.

Nuk është i lexueshëm? Ndrysho tekstin. captcha txt