Festivale & Ngjarje

Festivali Akustik i Kryqëzimit

28 dhe 2 prill 2023
Crossroads Acoustic Fest paraqet muzikantë të klasit botëror për shfaqje intime në dhoma të shumta dëgjimi në qendër të qytetit Seymour. Festivali i dyfishtë përfshin gjithashtu një punëtori të kompozitorëve dhe shfaqjen e kitarës përkujtimore të Larry McDonald. 

KLIKO KETU

Fruhlingsfest

12 & 13 maj 2023
Në gjermanisht për "Spring Fest", ky është një festival i ri që ofron një kopsht bierash, shitës ushqimesh, shitës artizanale dhe pazaresh, muzikë live, argëtim dhe më shumë. Organizohet nga Knights of Columbus Council 1252 of Seymour. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mirëpritur motin më të ngrohtë në Jackson County! 

KLIKO KETU

Hen & Chicks Barn Market

19 & 20 maj 2023
Do të gjeni shumë shitës në fermën Three Barn, 5602 E. Co. Rd. 100 N., Seymour. Tregu dyditor përmban të gjithë shitësit tuaj të preferuar, ushqim, muzikë dhe më shumë!

KLIKO KETU

Festivali Crothersville Red, Bardhë dhe Blu

Qershor-8 10, 2023

Ky festival tre-ditor feston Lavdinë e Vjetër dhe patriotizmin në rrugët Main dhe Preston. I quajtur si "festivali më patriotik i Indianës", mund të planifikoni të merrni disa argëtime të shkëlqyera, ushqim, karnaval, shitës, vepra artizanale, shfaqje makinash, traktorë antikë, paradë dhe fishekzjarre.

KLIKO KETU

Panairi i Qarkut Jackson

Korrik 23-29, 2023
I vendosur në panairet e kontesë Jackson jashtë State Road 250 në Brownstown, Panairi i Qarkut Jackson ka fituar reputacionin si një nga panairet më të mira në Midwest. Panairi ynë ofron arena të shumta shfaqjesh, ndërtesa ekspozitash dhe shitësish, koncesione, muzikë, argëtim, tërheqje traktori, gara, ekspozita dhe më shumë.

KLIKO KETU

Festivali i shalqirit të Jackson County

4 dhe 5 gusht 2023
Ky festival mbahet rreth sheshit të gjykatës në Brownstown të ​​SHBA-së 50 në Brownstown. Festivali do të shfaqë serinë muzikore Rock the Rind me Sara Evans dhe The Steel Woods. Do të ketë gjithashtu ushqim, pazar, aktivitete familjare – dhe sigurisht – shalqi! 

KLIKO KETU

Kilnfest

Shtator 16, 2023
E vendosur në ish -Uzinën e Tullave Medora, 8202 E. Co Rd. 425 S., Medora, IN. Eventi i jep nderim trashëgimisë së uzinës. Festivali përfshin muzikë live, zanate, ushqim dhe shitës arti, si dhe ngjarje të veçanta gjatë gjithë ditës.

KLIKO KETU

Gezim Nika

Tetor 5-7, 2023

Festa e 48-të Seymour Oktoberfest në qendër të qytetit Seymour, IN. 11:00-11:00 çdo ditë. Ky festival përmban trashëgimi gjermane, ushqim, muzikë, argëtim, një biergarten, 5k, shkëlqim balona, ​​paradë dhe shumë më tepër!

KLIKO KETU

Festivali i Vjeshtës në Hjuston

Tetor 14, 2023
E vendosur në 9830 N. Co. Rd. 750 W., Norman, IN 47281, do të gjeni shitës ushqimesh, zanate, artikuj të tregut të pleshtave, argëtim dhe më shumë.

KLIKO KETU

Medora shkon rozë

Tetor 14, 2023
E vendosur në qendër të qytetit Medora, IN, do të gjeni shitës ushqimesh, paradë, 5K, shfaqje shëndetësore, ndërgjegjësim, ankand të heshtur dhe më shumë.

KLIKO KETU

Ditët e Fort Vallonia

21 dhe 22 tetor 2023
Festivali Vjetor i Ditëve të Fort Vallonia i bën homazh fortesës historike që u ndërtua në 1812. Festivali përfshin ushqime të mahnitshme, shitës, paradë, 5K, gjuajtje me grykë ngarkues, udhëtim në shtigje, hedhje tomahawk dhe thika, gara, modele me avull dhe shfaqje të motorëve të vjetër me gaz edhe me shume.

KLIKO KETU

Tregu i kamionëve rozë

3 dhe 4 nëntor 2023
Ndërsa shumë veta fillojnë blerjet e tyre për Krishtlindje, ky treg i mbajtur në Celebrations Reception Hall në Seymour, IN përmban shumë shitës, ushqime të shkëlqyera dhe argëtim. Nga Dekori i Shtëpisë deri tek veshjet e stilit Boutique, ky treg i ka të gjitha.

KLIKO KETU

Festa e Krishtëlindjes Medora

Dhjetor 2, 2023

Ky festival përmban paradën me temën e Krishtlindjes, Santa dhe Zonja Klaus, ushqim, shitës, konkurs princash dhe princeshash, aktivitete, një kërcim etj. E mbajtur në qendër të qytetit Medora, në ceremoninë e ndriçimit të pemës është një natë para kësaj ngjarjeje.

KLIKO KETU

Shkarkoni udhëzuesin e vitit të plotë për

Na Kontaktoni

Ne nuk jemi rreth tani. Por mund të na dërgoni një email dhe ne do të kthehemi tek ju, sapo.

Nuk është i lexueshëm? Ndrysho tekstin. captcha txt