Vogëlsira

Tur ngarje

Ky turne drejtimi vetë-drejtues është një nderim për "fermat që jetojnë" dhe njerëzve që i bëjnë ato një nga pasuritë më të rëndësishme të qarkut tonë. Ju do të përjetoni gjithçka, nga operacioni më modern i bujqësisë në fermën familjare të çuditshme të dikurshme. Do të ketë shumë kafshë për të vëzhguar në ferma dhe në habitatin e tyre natyror. Disa nga pamjet dhe disqet më të bukura janë në dispozicion në këtë pjesë të Jackson County.

Turi mund të përfundojë brenda disa orësh ose mund të zgjasë deri në gjysmë dite, në varësi të interesave tuaja dhe sa kohë dëshironi të vizitoni.

Klikoni këtu për të shkarkuar informacionin për turneun e makinës

Tregjet e fermave

Tregu i Fermave Stuckwish

4683 S. Rruga Shtetërore 135, Vallonia
Ferma familjare ka një histori të gjatë në Jackson County dhe ndodhet 7 milje larg Brownstown në Rrugën e Shtetit 135. Vizitoni tregun tonë për të shijuar të gjithë prodhimin tonë të freskët lokal gjatë korrjes. Ne krenohemi shumë duke ofruar produktet më të freskëta dhe më të mira për tryezën e familjes suaj. Nga prodhimet e freskëta, të rritura në vend deri te mjalti dhe reçeli lokal, ju kemi mbuluar. Ne gjithashtu kemi zanate lokale dhe sende dekori në shtëpi nga komuniteti ynë. Ndaluni dhe vizitoni me ne dhe shijoni atë që ka të bëjë me Jackson County, Indiana.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Tregu i Fermave Familjare Hackman

6077 S. State Road 135, Vallonia, 812-358-3377, Pranvera përmes Verës.
Mishërimi i një tregu fermash të një familjeje, duke ofruar gjithçka që mund të pritej nga një treg i fermave buzë rrugës. Misër, kunguj, domate, fasule jeshile, pjepër dhe madje edhe mjaltë i prodhuar në vend është në dispozicion në treg, i cili operohet nga breza të familjes dhe miqve të Hackman. E vendosur midis Vallonia dhe Salem, tregu i fermave është rreth 10 milje nga Brownstown, por ia vlen të ngasësh makinën.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Tregu i Fermave të Tiemeyer

3147 S. Rruga e Qarkut 300 W., Vallonia, 812-358-5618.
Njihet mirë për bimët shumëvjeçare dhe të përvitshme gjatë gjithë stinëve, një larmi e madhe purtesh, kungujsh dhe kungujsh dhe tregu i brendshëm që përmban fruta, perime, karamele, pelte dhe shumë sende të vështira për t'u gjetur. Një restorant me shërbim të plotë u shërben mysafirëve dhe ofron mëngjes, drekë, darkë dhe madje edhe pica! Tregu ofron diçka për të gjithë, duke filluar nga pjeshkat dhe kungujt verorë deri tek kungulleshkat, domatet, pjeprat dhe kungujt dhe kungujt. Ekziston edhe një kopsht zoologjik i vogël përkëdhelës dhe një kurs golfi në miniaturë. Pemë të Krishtlindjeve të prera të freskëta dhe kurora të freskëta të ofruara për pushime.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit! 

Tregu i Fermerëve të Zonës Seymour

Parkingu i Rrugës Walnut, Seymour, maj deri në tetor
Prodhimet dhe mallrat e të gjitha llojeve janë të mirëseardhura në tregun e fermerëve sezonalë në qendër të Seymour. "MarketLite" mbahet nga ora 2 pasdite deri në ora 6 pasdite të hënën dhe 8 të mëngjesit deri në mesditë të mërkurën nga pranvera deri në vjeshtë dhe nga ora 8 e mëngjesit deri në mesditë të shtunave të tetorit. Tregu i plotë do të mbahet nga ora 8 e mëngjesit deri në mesditë, nga maji deri në shtator. E Shtuna e 3-të e çdo muaji, qershor deri në shtator, do të jetë e shtuna e veçantë në treg me demonstrime gatimi, aktivitete për fëmijë, muzikë dhe më shumë.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Brownstown Ewing Tregu Kryesor i Shën Farmerit

Parku Heritage, pranë gjykatës së qarkut, qershor deri në tetor
Prodhimet dhe mallrat janë të mirëseardhura në sheshin e gjykatës në Brownstown. Tregu mbahet çdo të Premte nga ora 9 e mëngjesit deri në 1 pasdite nga qershori deri në tetor.

Tregu i Fermerëve Crothersville

101 West Howard Street
Prodhimi dhe mallrat janë të mirëseardhura. Tregu mbahet çdo të shtunë nga ora 9 e mëngjesit deri në mesditë. Telefononi 812-390-8217.

Prodhimi i Wonning

5875 E. Co Rd 875N., Seymour, stendë prodhimi buzë rrugës.

Tregu i Fermave të VanAntwerp

11181 N. US 31, Seymour, 812-521-9125, stendë prodhimi buzë rrugës.

Ky treg gjithashtu përmban një stendë në anë të rrugës në West Tipton Street.

Fermë qumështi Lot Hill

10025 N. Co. Rd. 375E., Seymour, 812-525-8567, www.lothilldairy.com

Fermë qumështore në pronësi të familjes, duke bërë një shumëllojshmëri djathi duke përfshirë një djathë të përhapur së bashku me qumështin e bardhë dhe çokollatë. Gelato është gjithashtu në dispozicion në një larmi aromash ... të gjitha të bëra me qumësht nga stoku i tyre i bagëtive qumështore. Artikujt shiten në tregjet lokale të Farmerit dhe nga dyqani i fermës në pronën e tyre.

Plumer dhe Bowers Farmstead

4454 E. Co. Rd. 800N., Seymour, 812-216-4602.

Kjo fermë e së njëjtës familje 1886 po shndërrohet nga operacioni konvencional i korrjeve të rreshtave në një makinë prodhimi krejt natyrale, të dendur në lëndë ushqyese. Mallrat e prodhuara në fermë përfshijnë viçi të ushqyer me bar, të mbaruar me bar, vezë të kullota, miell gruri të plotë dhe kokoshka.

Aquapon LLC

4160 East County Road 925N, Seymour

Aquapon është një serë lokale. Kjo fermë ofron zarzavate dhe tilapia për dyqanet lokale, bizneset dhe klientët.

Fermë Rolling Hills livando

4810 East County Road 925N, Seymour

Kjo fermë krenohet me rritjen e cilësisë së mirë të livandës fenomenale dhe të shijshme në fermën familjare në Cortland, IN. Thendrra e livandos Trivia filloi në 2018 dhe tani toka e tyre është shtëpia e më shumë se 2,000 bimëve livando. Në vitin 2020, paketat do të jenë në dispozicion për tu blerë.

Kantinat e verës / Birraria

Punishte vere dhe Birraria Chateau de Pique

Chateau de Pique përmban një dhomë provë dhe zonë pritjeje në një hambar të mrekullueshëm buzë kodrës. Dhoma e provës ofron provë falas të verës shtatë ditë në javë. Tre hektarë rrush të bardhë dhe të kuq përshkojnë pronën dhe lista e verërave mburret me afërsisht 25 lloje, duke filluar nga Riesling te Gjysmë-wembëlsirat deri te Portet e ëmbla. Dhe mos harroni të provoni birrën e Chateau de Pique herën tjetër kur të vizitoni! Chateau de Pique gjithashtu ka dyqane satelitore në rajon.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Chateau de Pique ndodhet në 6361 North County Road 760 East, Seymour, 812-522-9296.

Kantina e kripës së kripës

Salt Creek Winery filloi në 2010 si një hobi për familjen Lee. Kantina është e vendosur në kodrat e Indiana Jugore dhe kufizohet me pyllin kombëtar Hoosier. Së bashku me verërat e rrushit, Lee prodhon verëra nga boronica, luleshtrydhe, qershi, dardha, kumbulla dhe madje edhe manaferra të egra. Salt Creek Winery prodhon një merlot, kabernet sauvignon, chambourcin, Riesling, e kuqe në perëndim të diellit, ferrë, bardhë klasike, ferrë e egër, kumbull, boronicë, mango, bukuroshe, moskato, e kuqe e ëmbël, e bardhë e ëmbël, Catawba dhe mjedër i kuq.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Salt Creek Winery është e vendosur në 7603 West County Road 925 North në Freetown. 812-497-0254.

Kompania e Pirjes së Seymour

Kompania e Pirjes së Seymour është brewpub i parë operativ i Seymour. Ndaluni dhe provoni një pintë ose mbushni kultivuesin tuaj. Muzikë e drejtpërdrejtë e mbajtur kohë pas kohe në pijetore dhe, kur koha është e mirë, shijoni meloditë në Harmony Park ngjitur. Një orar i plotë i artistëve shfaqet gjatë verës. Një larmi birrash janë në tap. Ndodhet në Brooklyn Pizza Company.

Kompania e Pirjes së Seymour është e vendosur në 753 West Second Street, Seymour. 812-524-8888.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Destinations

Brezet e Peshkut Driftwood State

Ndërtuar nën Administratën e Projekteve të Punëve (WPA) në fund të viteve 1930, ky objekt me ujë të ngrohtë përbëhet nga 9 pellgje tokësore dhe 1 pellg mbajtës peshqish. Pellgjet e rritjes variojnë nga 0.6 në 2.0 hektarë në madhësi dhe sigurojnë një total prej 11.6 hektarë për rritjen e peshkut. Struktura ngre 250,000 bas dy inç, 20,000 bas large large gojë dhe 8,500 mustak kanali në vit, të cilat më pas përdoren për të furnizuar ujërat e shumta publike të Indiana-s.

(siguruar nga Indiana DNR)

Driftwood State Fish Hatchery ndodhet në 4931 South County Road 250 West, Vallonia, 812-358-4110.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Çerdhe Vallonia, Divizioni i Pylltarisë

Misioni i çerdheve është të rritë dhe shpërndajë materiale bimore me cilësi të lartë për pronarët e ruajtjes te pronarët e tokave në Indiana. Katër e gjysmë milion fidanë rriten çdo vit nga 60 specie të ndryshme. Objekti prej 250 hektarësh prodhon të dy halorë dhe drurë.

Fidanishtja Vallonia, Division of Forestry ndodhet në 2782 West County Road 540 South në Vallonia. 812-358-3621

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

Çerdhe Schneider, Inc.

Që nga fëmijëria, George Schneider, kishte një ambicie - të rritte pemë për të rritur bukurinë e rrethinës së tij. George filloi të rritte pemë dhe shkurre në një ngastër të vogël toke që ai huazoi nga çelja e pulës e prindërve të tij dhe prodhonte fermë.

Pas shkollës së mesme, George u martua me Mae Ellen Snyder. Ai dhe gruaja e tij e re blenë 24 hektarë nga ferma familjare dhe krijuan një çerdhe me pakicë - Çerdhe Schneider.

Aktualisht, çerdhja është e përbërë nga më shumë se 500 hektarë tokë dhe është çerdhja më e madhe në Indiana Jugore. Schneider's shet peizazhit dhe bimëve të kopshtit për klientët me shumicë dhe pakicë.

Schneider Nursery, Inc. ndodhet në 3066 East US 50, Seymour. 812.522.4068.

Klikoni këtu për të vizituar faqen e internetit!

NA KONTAKTONI

Ne nuk jemi rreth tani. Por mund të na dërgoni një email dhe ne do të kthehemi tek ju, sapo.

Nuk është i lexueshëm? Ndrysho tekstin. captcha txt