Seymour Oktoberfest: Ntuziaka zuru oke
Seymour Oktoberfest na-alaghachi maka afọ 48th ya Septemba 30-October 2 na ogbe ndịda Seymour. Nke a bụ ntuziaka gị na mmemme maka ozi gbasara ntụrụndụ, ndị na-ere ahịa, asọmpi, ngagharị, ozi - yana n'ezie - nri. Prost!
Ememme a na-arụ ọrụ site na 11 am ruo 11 pm September 30 site October 2. Ụgbọ mmiri ahụ ga-esi na nkwụsị nke Walnut na nke abụọ n'okporo ámá gaa Seymour High School malite na 4 pm September 30 na October 1, na mgbe ahụ na-eso parade na October 2.
Food
Nri dị ụtọ
Nnukwu nna oke bekee | Bob & Kev's BBQ | Ndị agha Scout Boy 529 |
Atụmatụ steak nke Colglazier's Concessions | Das Wurst Haus | Nri mmiri Dockside |
Dr. Akwụkwọ nri | Ellison nkwenye | Banye n'ụlọikpe ya - Pommes Frites |
Nke Erica Deli | Pizza Kissed Ọkụ | Aka juputara na Tacos |
Ọpụrụiche German Corner | Pizza nke Ginocchio | Noodles arụrụ n'ụlọ Granny Franer |
Grubb daalụ | Grill Wagon | Hot Wisconsin cheese |
Immanuel Lutheran Church Suppenhaus | Indiana Grill | Kiwanis Club nke Seymour Fish |
Homelọ m | Miller nri | Ụlọ ahịa anụ ezi nke Miss Piggy |
Nke Maazị Beefy | Udo Lutheran Church | Pizza Obí |
Pretzel Wagon | Red Frazier Bison | Chọọchị Lutheran Redeemer |
Sati Babi | Seymour Fireman's Union | Obere obodo nwere afọ ojuju nnukwu ije Tacos |
Akụkụ German | The Grill | Ebe nri Oriental |
ato uto
Achịcha olu kacha mma n'ụwa nke nwanne mama Jeanetta | Ụlọ ọrụ cinnamon | Nkwekọrịta nke Coffman |
Kuki mgwakota agwa obi ụtọ | Ellison Kettle ọka | Iron Forge Belgian Waffles |
Jill's Sweets & Ọgwụgwọ | Ọka Lazy J's Kettle | Lemọn shake-elu nke Gresham Foods |
Nkwenye nke obere Richard | Obere Donuts dị ike | Nri nri oyi kpọnwụrụ Premier |
Nkwenye R & D | Ntị Elephant Red Barn | Tii dị ụtọ nke Rosie & Jesus |
Mmiri Nnu Taffy | Ọ bụ Akụ - German ṅara n'ọkụ mkpụrụ | Tara's Crazee Crepe's |
Super Twist | Tri Kappa achicha ije | Ụlọ ụka Zion Lutheran Apple Dumplings |
Pịa ebe a maka ihe ụlọ nri ọ bụla na-enye.
Erlọ akwụkwọ ọta akara
Seymour Oktoberfest Biergraten na-arụ ọrụ site na 5 ruo 10 mgbede Septemba 29 na site na 11 am ruo 11 pm Septemba 30 ruo Ọktoba 2. Ịzụta ihe ọṅụṅụ, ị ga-enwerịrị tiketi. Otu tiketi ga-enye gị otu mmanya. Ọ bụ $5 kwa tiketi.
Spaten Oktoberfest | Franciscan | Goose Island Oktoberfest |
Ụbọchị anọ Ray Oktoberfest | Ụbọchị anọ Ray Blood Orange Blonde | Metazoa Hippopotamus |
Metazoa ụra na Hammock | Breckenridge Vanilla Porter | Amber Bock |
Michelob Ultra | Shock Top | Bush Light |
Budweiser | Bud Light | |
Ndị ọzọ | ||
Zinfandel ọcha | Chardonnay | Redtọ Red |
Watermelon Ritas | Peach spritzer | Pear Spritzer |
Ndị na-ere aghụghọ
K & R Krafts | Ihe mkpuchi ntutu site na Christy | Obodo Kandles |
Ihe okike osisi Sydney | Ihe okike Frisbie | Ihe okike sitere na Carrie |
Lovehụnanya, nwanne nne Jess | Henna Art | Eserese ihu dị oke egwu |
Ihe eji aka mee Mak | Ụlọ ọrụ dị larịị na nke dị mfe | Ihe okike Alan & Mistzi |
Ṅaa ihe ngosi mara mma | Nwa nwanyị Hollywood obere | Ọrụ aka emere nke Bob na Mary Simpson |
Ugbo gọziri agọzi | akpụkpọ ụkwụ Siam | Egwuregwu Aha |
MJ Crafts & Nhazi | Tie Dye nke Ray's dere | Hichaa ụzọ okike akpụkpọ gị |
Yarina Arts | Smith's ịkpa anụ | Ihe Kere Eke Ime Mmụọ |
Ihe okike AJ | Ọrụ Perucrafts | Aka aka Sakura |
Sugar ntekwasa swiiti | Me & Mo |
Pịa ebe a maka nkọwa ndị na-ere ọrụ nka.
Entertainment
Ntu
Carnival na-arụ ọrụ site na 5 ruo 10 pm Septemba 29, 5 ruo 11 pm Septemba 30 na 1 ruo 11 pm October 1 na 2.
Mgbaaka bụ $20. Oge mgbaaka na-arụ ọrụ belụsọ Ọktọba 1, mgbe a ga-anabata ọla aka site na elekere 1 ruo 5 nke mgbede anaghị anabata Ọktọba 2.
Nme
Malite: 1:30 ehihie, Ebe: North Walnut Street tụgharịa aka ekpe banye North Walnut Street, kwụsị na Fifth Street.
Ntinye 60
Parade Marshals: Onye nwụrụ anwụ Dan Colglazier na mbubreyo John Burkhart.
North Stage
Day | Time | Iwu |
Tọzdee, Septemba 30 | 4: 45 ka 5: 30 pm | SHS Band |
5:30 ruo 6 elekere | Ememe mmeghe na ihe nrite | |
6 ruo 7:30 mgbede | South Indiana Taiko | |
8 ruo 10 pm | Killin' Smalls | |
Friday, October 1 | 3 ruo 6 pm | Colts na ngagharị |
6: 30 ka 7: 30 pm | TAPP'D Seymour | |
8 ruo 11 pm | Mellencougar (John Mellencamp Tribute) | |
Saturday, October 2 | 9 ruo 10:30 ụtụtụ | Asọmpi nwa |
1 ruo 3 pm | Indianapolis Liederkranz Brass Band | |
3 ruo 5 pm | Mike Wade & The Nasty Nati Brass Band | |
6: 30 pm | Asọmpi iri nri Brat | |
7: 30 pm | Talent Gosi |
DL Tatlock Ogbo
Day | Time | Iwu |
Tọzdee, Septemba 30 | 5 ruo 6 pm | Kpakpando & Stripes Cloggers |
6: 30 ka 7: 15 pm | Bluegrass:
Aka Wright Bluegrass Express Ndị na-agba Sky |
|
Friday, October 1 | 4 ruo 5:30 mgbede | Balsamic Vinaigrettes |
5: 30 ka 6: 30 pm | Mba Kickers | |
6: 30 ka 8: 45 pm | Bluegrass:
Hoosier Hills Dan Branaman & Eagle Ridge Eriri eriri Ubi aka ekpe |
|
Saturday, October 2 | 1 ruo 2:45 mgbede | Otu otuto Cornerstone |
3 ruo 5 pm | Ngwunye owu | |
5: 30 ka 8: 30 pm | Bluegrass:
Osimiri furu efu Risin' Cumberland ọdịiche Ụgbọ okporo ígwè Indiana Highway 46 Band |
German American Stage
Schulahus 4+3 Band ga-egwu site na 6:30 ruo 10:30 pm Thursday, September 30 na Friday, October 1; na site na 2:30 ruo 4 mgbede na 6:30 ruo 10:30 ehihie October 2.
Igwe ọkụ ikuku
Na-egbuke egbuke - Igwe ọkụ balloon na-ekpo ọkụ sitere na 7:30 ruo 8:30 pm October 1 na akuku West Fifth na North Walnut streets.
Agbụrụ - Ọsọ balloon na-ekpo ọkụ dị na 4 pm October 2 na akuku West Fifth na North Walnut streets.
Ntugharị
Asọmpi ime achịcha | Pịa ka ịdebanye aha |
Asọmpi nwa | Pịa ka ịdebanye aha |
Asọmpi iri nri Brat | Pịa ka ịdebanye aha |
Asọmpi Prince & Princess | Pịa ka ịdebanye aha |
Stein Hoist (21+) | Pịa ka ịdebanye aha |
Talent Gosi | Pịa ka ịdebanye aha |
5K | Pịa ka ịdebanye aha |