Blog

Vazhdoni me atë që ka të re në Jackson County.

Festivale

Klikoni këtu për të parë Festivalet dhe Eventet tona.

kalendar

Shikoni të gjitha ngjarjet speciale duke zgjedhur një datë në kalendar ose duke klikuar në shiritin e kuq për një listë të plotë.

fillon aventura

Qarku Jackson, IN

Me një koleksion të madh zonash rekreacioni në natyrë dhe aktivitete miqësore me familjen, vizitorët mund të gjejnë një sërë aktivitetesh duke na kontaktuar në Qendrën e Vizitorëve të Qarkut Jackson. Duke e bërë një udhëtim të lehtë nga çdo drejtim, ne jemi një orë në jug të Indianapolis, një orë në veri të Louisville, KY, një orë nga Cincinnati, OH dhe një kërcim me kërcim dhe një kërcim nga Bloomington dhe Nashville, Indiana. Thjesht merrni Exit 50 nga Interstate 65 dhe ejani të na shihni. Gama jonë e gjerë e ngjarjeve dhe festivaleve miqësore për familjen, ju mundëson të krijoni momente të paharrueshme. Ne ju inkurajojmë të na kërkoni për të gjithë informacionin që mund t'ju nevojitet për të planifikuar aventurën tuaj të ardhshme në Jackson County, Indiana. Klikoni këtu për një udhëzues të vogël për Jackson County!

 

Qytetet tona të Vogla

20190108_153639
Freetown

I ndërtuar në vitin 1850, ky komunitet i vogël krenohet me trashëgiminë e tij. Ulur në rrugët shtetërore 58 dhe 135, mund të shëtisni nga Muzeu Freetown-Pershing, shtëpia e shumë thesareve, duke përfshirë një nga 7 bizonët e kontesë Jackson, në dyqanin e akullores ose Sgt. Rick's American Cafe dhe BBQ. Eksploroni fshatin e bukur për të Kantina e kripës së kripës dhe merrni një shije të verërave të tyre vlerësuese, ndërsa merrni një pamje të bukur peisazhi.

img_4979
Brownstown

Ky komunitet feston se është selia e qarkut dhe shtëpia e një historie të pasur me gjykatën e qarkut që është matriarku për të gjitha vendet historike në të gjithë komunitetin dhe qarkun përreth. Komuniteti kënaqet duke qenë shtëpia e fituesve të çmimeve Panairi i Qarkut Jackson. Brownstown ndodhet në US50, e cila është një autostradë nga bregdeti në breg dhe një rrugë kryesore për tranzitin lindje dhe perëndim. Ndërsa jeni ulur në kodrat piktoreske të Pyllit Shtetëror të Jackson-Washington dhe Pyllit Kombëtar Hoosier, është vetëm 10 minuta nga I-65.

crothersville-1
Crothersville

Vetëm një kërcim i shpejtë nga I-65 dhe US 31, Crothersville është shtëpia e Tigrave të tyre krenarë dhe e përvitshmja e tyre Festa e Kuqe, e Bardhë dhe e Kaltër. Festivali feston patriotizmin dhe flamurin amerikan. Fillimisht u zhvillua në vitin 1976 kur Shtetet e Bashkuara festuan dyqindvjetorin e tyre. Hamacher Hall luan një rol në zemrën e këtij komuniteti të lulëzuar. Shumë ngjarje të komunitetit dhe një teatër i rastësishëm darkë mund të shijohen në këtë vend historik. I mbushur me restorante dhe dyqane, ky është partneri ynë jugor në mikpritjen e Jackson County.

img_5913
Seymour

Seymour është lehtësisht i arritshëm në Daljen 50 në I-65, US 50, US 31 dhe Indiana 11. Meedy W. Shields dhe gruaja e tij Eliza P. Shields regjistruan pjatën e qytetit të Seymour më 27 Prill 1852. Seymour u rrit shpejt me shtimi i hekurudhës Ohio dhe Misisipi në 1854 dhe shpejt u bë qyteti më i madh në Jackson County. Seymour ofron industri, pazar, strehim, ngrënie dhe festivale dhe ngjarje të shkëlqyera, përfshirë këtu Seymour Oktoberfest, e cila i bën homazh trashëgimisë gjermane të Qarkut Xhekson. I ftuari në Rock'n Roll Hall of Fame John Mellencamp lindi në Seymour dhe vizitorët mund të eksplorojnë monumente të shumta në të gjithë komunitetin. Seymour gjithashtu është vendi i grabitjes së parë të trenit në botë nga banda famëkeqe Reno Gang. Shikoni një video të historisë duke klikuar këtu. Një qendër e madhe ofron një larmi mundësish, por nuk e humb atë ndjenjën e qytetit të vogël.

Ura e Mbuluar Medora jashtë Rrugës së Shtetit 235 në Medora.
Medora

Medora ndodhet në skajin jugperëndimor të kontesë Jackson dhe ofron pamje befasuese dhe atë ndjesi të qytetit të vogël. Ndaloni në urën më të gjatë të mbuluar me tre hapje në Shtetet e Bashkuara, e vendosur në Indiana 235 ose shihni Uzinën historike të Tullave Medora. Friends of the Medora Covered Bridge organizojnë një darkë vjetore në urë, e cila është një përvojë unike ngrënieje në urë, përveç një ankandi dhe argëtimi të heshtur. Klikoni këtu për të lexuar rreth darkës. Medora është mishërimi i mikpritjes dhe kjo është e dukshme gjatë Festivali Medora Goes Pink në tetor ose Festa e Krishtëlindjes Medora ne dhjetor. Medora është e arritshme nga US 50 ose Indiana 235.

img_4031
Valonia

Vallonia ishte vendbanimi i parë në qarkun Jackson dhe madje ishte në garë për të qenë kryeqyteti i parë i shtetit. Vallonia ndodhet jashtë selisë së qarkut dhe është e arritshme nga Indiana 135. Fort Vallonia është një kujtesë e historisë së Vallonia në fillim të viteve 1800 dhe bëhet e gjallë në Tetor gjatë Festivali i Ditëve të Fort Vallonia. Kodrat dhe pullat janë të dukshme nga Vallonia dhe disa tregje të fermave dhe stendat e prodhimit mund të gjenden përreth zonës, e cila është e njohur mirë për pjepër dhe shalqi të shijshëm.

eksploroni historinë e qarkut Jackson

Tërheqjet historike

Një nga atraksionet tona më të mëdha për mbi 60 vjet ka qenë Rruga e shpejtë Brownstown, e vendosur në Panairet e Qarkut të Jackson. Garat mbahen tetë muaj nga viti në rrugën e poshtër, dhe ne ofrojmë klasa të ndryshme. Vizitorët gjithashtu mund të eksplorojnë historinë e Jackson County në cilindo nga gjashtë muzetë tanë, duke përfshirë Muzeun e fushës ajrore të Ushtrisë Freeman dhe Muzeun Fort Vallonia. Tifozët e historisë mund të thellohen në rolin që Jackson County luajti në Hekurudhën Underground, e cila ndihmoi skllevërit e arratisur të arrijnë lirinë. Ekzistojnë gjithashtu një numër rrugësh historike, ura të mbuluara dhe hambare të rrumbullakëta për t'i shijuar vizitorët.

Artdashësit kënaqen

Skena e Arteve Lokale

Artdashësit do të kënaqen me vizitat në koleksionet e ndryshme artistike të Jackson County. Qendra Jugore e Arteve për Indiana, Koleksioni i Artit Swope dhe Fondi Brownstown për Artet të gjitha kontribuojnë në kulturën e zonës. Vizitorët gjithashtu mund të marrin pjesë në një shfaqje në një nga teatrot e komunitetit tonë dhe të udhëtojnë në shtegun artizanal për të parë më shumë artistë vendas.

rekreacion në natyrë në të mirën e tij

Outdoor Zbavitje

Për entuziastët tanë në natyrë, Jackson County ofron një numër opsionesh rekreative. Strehimi Kombëtar i Kafshëve të Egra Muscatatuck ofron mundësi për gjueti, peshkim dhe shikim të shpendëve. Pavarësisht nëse është në Pyjet e Shtetit Jackson-Washington, Zona e Rekreacionit Shtetëror Starve Hollow ose Pylli Kombëtar Hoosier ju mund të zgjidhni një vend kampingu pikërisht për aventurën tuaj nga shtëpia larg nga shtëpia. Biking, hiking dhe hipur mbi kalë janë mënyra të njohura për të vizituar këto zona të paprekura, pasi ato përfshijnë qindra mijëra hektarë. Për vizitorët e prirur për sport, ne gjithashtu ofrojmë golf të shkëlqyeshëm.

Kontaktoni

Ne nuk jemi rreth tani. Por mund të na dërgoni një email dhe ne do të kthehemi tek ju, sapo.

Nuk është i lexueshëm? Ndrysho tekstin. captcha txt