Argetime

çfarë na bën të veçantë

Brownstown Speedway

Brownstown Speedway u hap më 1952 në Autostradën 250 në Jackson County Fairgrounds, një milje në juglindje të Brownstown. Garat mbahen nga marsi deri në tetor në rrugën ovale të papastër të çerek miljes dhe [...]

Ura e Mbuluar Medora

Ura e mbuluar Medora, e ndërtuar në 1875 nga mjeshtri i ndërtimit JJ Daniels, është ura më e gjatë e mbuluar me tre hapësira në Shtetet e Bashkuara. E vendosur pranë Medora në Pirun Lindor të Lumit të Bardhë jashtë [...]

John mellencamp

E kaluara e John Mellencamp është mbjellë fort në Seymour dhe Jackson County. Mellencamp lindi këtu më 7 tetor 1951. Një i mbijetuar i hershëm i spina bifida, Mellencamp u rrit në Seymour dhe u diplomua [...]

Muzeu i Vendbanimit Pershing

I ndodhur në 4784 West State Road 58 në Freetown, muzeu është një hap prapa në kohë për tifozët e historisë ose banorët e dikurshëm dhe të tanishëm të zonës. Objekte veterane dhe ushtarake, foto shkollore dhe [...]

Muzeu Fort Vallonia

Vallonia dhe Driftwood Township është e pasur me histori dhe ishte vendbanimi i parë në Jackson County. Muzeu Fort Vallonia, i vendosur në tokat e fortesës së mëparshme, i ndërtuar në 1810, ndihmon [...]

Muzeu i Shtypjes Conner

Muzeu i John H. dhe Thomas Conner i Shtypjes Antike është një shtypshkronjë punuese e shtypshkronjave të periudhës së viteve 1800, e vendosur në tokat e Qendrës Jugore të Indiana për Artet. Vizitorët do të [...]

Qendra Historike e Qarkut Jackson

Qendra Historike e Qarkut Jackson përfshin si Shoqërinë Historike ashtu edhe Shoqërinë Gjenealogjike. Muzeu Historik është i hapur nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 11 e martë dhe e enjte dhe nga [...]

Qendra Historike Seymour

Meedy W. Shields dhe gruaja e tij Eliza P. Shields regjistruan pjatën e qytetit të Seymour më 27 Prill 1852. Qyteti fillimisht u quajt Kalimi i Mules, por më vonë u riemërua për nder të civilëve [...]

Ura e Mbuluar e Shieldstown

Ura e Mbuluar e Shieldstown u ndërtua në 1876 dhe u emërua për mullirin në pronësi të familjes në fshatin menjëherë ngjitur të Shields. Kushtoi 13,600 dollarë dhe është një shembull i drurit të fillimit të shekullit të 19 -të [...]

Drive Skyline

Skyline Drive është pjesë e Pyjeve të Shtetit Jackson-Washington. Shtë një nga pikat më të larta në Jackson County. Ka disa zona shikimi nga një lartësi e lartë, si dhe një zonë pikniku. [...]

Muscatatuck Kombëtare Wildlife Refuge

Refugjata Kombëtare e Kafshëve të Egra Muscatatuck u krijua në 1966 si një strehë për të siguruar zona pushimi dhe ushqimi për shpendët e ujit gjatë migrimeve të tyre vjetore. Streha është në 7,724 hektarë. Në [...]

Pylli Shtetëror Jackson-Washington

Jackson-Washington State Forest përfshin gati 18,000 hektarë në qarqet Jackson dhe Washington në zemër të jugut të Indianës. Zona kryesore e pyjeve dhe zyrave ndodhet 2.5 në juglindje të [...]

Maja e majës

Pinnacle Peak është një pikë në një shteg në Pyjet e Shtetit Jackson-Washington që ofron pamje të mahnitshme.

Frika e Panairit

Panairi i Frikës - Shtëpia më e Frikshme e Frikësuar e Indianës është një atraksion si asnjë tjetër. E mbajtur gjatë fundjavave në vjeshtë, kjo përhumbje ofron emocionet më të mira të sezonit. Shikoni të gjitha [...]

Pica Racin 'Mason & Zona e Argëtimit

Racin 'Mason Pizza Fun Zone është vendi i përsosur për t'i çuar fëmijët për argëtim. Shko Karts, makina parakolp, mini golf me dritë jeshile, lojëra Arcade, shtëpi me bollëk, ushqim dhe gjithë argëtimin që mund të [...]

Medora Timberjacks

Medora Timberjacks është një ekip basketbolli gjysmë-profesionist si pjesë e Ligës së Basketbollit, një ligë prej 48 skuadrash në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Lojërat në shtëpi luhen në gjimnazin në Medora [...]

Kompania e Pirjes së Seymour

Kompania Seymour Brewing është themeluar në vitin 2017 dhe ofron një përzgjedhje të shkëlqyer të birrave artizanale. Fabrika e birrës ndodhet brenda kompanisë së picave Brooklyn, e vendosur pranë Harmony Park, [...]

Kantina e kripës së kripës

E vendosur në kodrat e qarkut Jackson dhe në kufi me pyllin kombëtar Hoosier, Salt Creek Winery u krijua në 2010 nga Adrian dhe Nichole Lee. Çdo shishe verë Salt Creek ka qenë [...]

Punishte vere dhe Birraria Chateau de Pique

E zhytur në tokat bujqësore të Seymour, Indiana, Chateau de Pique qëndron mes 80 hektarësh piktoreskë të fshatit të bukur fshatar. I vendosur në një hambar të çuditshëm kuajsh të shekullit të 19-të, qendra kryesore [...]

Skatepark Memorial Schurman-Grubb

Skatepark Memorial Schurman-Grubb është një park betoni me një tas ¾, ijë, parvaz, shina, tuba çerek dhe më shumë. Ndodhet brenda Parkut Gaiser në Seymour. Parku mban emrin e Todd [...]

NA KONTAKTONI

Ne nuk jemi rreth tani. Por mund të na dërgoni një email dhe ne do të kthehemi tek ju, sapo.

Nuk është i lexueshëm? Ndrysho tekstin. captcha txt